Wady i zalety sprzedaży auta do skupu

Na rynku jest wiele opcji sprzedaży samochodu. Można szukać potencjalnego kupca naklejając kartę na szybę auta. Kolejna opcja to ogłoszenie na popularnych serwisach sprzedażowych. Jednak najłatwiej sprzedać auto za gotówkę firmom zajmującym się ich skupem i o tym – poniżej.

Wady i zalety sprzedaży auta do skupu

Na rynku jest wiele opcji sprzedaży samochodu. Można szukać potencjalnego kupca naklejając kartę na szybę auta. Kolejna opcja to ogłoszenie na popularnych serwisach sprzedażowych. Jednak najłatwiej sprzedać auto za gotówkę firmom zajmującym się ich skupem i o tym – poniżej.

Skup aut – fakty i mity

Wiele osób jest negatywnie nastawiona do tego typu rozwiązań, myśląc, że owe firmy zaniżają cenę. Owszem – czasem to prawda, nieuczciwi kupujący są wszędzie, nie tylko na auto skupach. Są również na rynku firmy, takie jak skup aut w Gdańsku, które proponują uczciwe ceny za używane samochody. Profesjonaliści mogą proponować wyższe ceny, niż te oferowane w komisach czy przez samochodowych dealerów. Istotne jest to, że zazwyczaj takie firmy są rodzinnymi biznesami. Nie są one obciążone tak dużymi kosztami prowadzenia działalności, jak komisy czy dealerzy, nie muszą podnosić marży, aby móc wygenerować dla siebie realny zysk.

Sprzedaż indywidualna a w skupie

Uważasz, że możesz sam przygotować swój samochód do sprzedaży? Nigdy tego nie robiłeś? Pewnie dlatego wydaje ci się, że to takie proste. Zacznijmy od początku, trzeba zadbać o stan techniczny pojazdu – wszak nikt nie chciałby kupić samochodu, który nie działa, albo zaraz po zakupie należałoby sporo wydać na naprawę. Kolejny krok to zadbanie o wygląd wizualny, mycie, polerowanie, woskowanie i oczywiście pranie tapicerki. Zadbanie o karoserię nie jest problematyczne, schody mogą pojawić się przy czyszczeniu wnętrza. Niewprawne dłonie mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Firmy skupujące zajmują się naprawami jak i czyszczeniem. Nie musisz się martwić o te wydatki – oni biorą to na siebie. Brzmi niewiarygodnie? Na stronie https://auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-koscierzyna zapoznasz się z dokładnym opisem odnośnie procesu oddania auta do skupu i dowiesz się jak w łatwy i szybki sposób dopiąć jego sprzedaż.

Kolejnym minusem jest marnotrawstwo czasu. Masz czas w ciągu dnia na odbieranie kilkunastu telefonów? Później umawianie się na oględziny, odwołane lub przełożone spotkania. Ciągle zajęte popołudnia, bo zazwyczaj każdy ma czas po 17, większość osób w godzinach porannych pracuje. Z Auto-skup Bart nie będzie takich problemów. Fachowcy po prostu wezmą twój samochód i nie zajmie to więcej niż godzinę.

Bilans zysków i strat

  • sprzedaż zajmuje około godzinę, szybka i bezproblemowa transakcja

  • musisz poświęcić czas jednorazowo, nie musisz tracić czasu kilkanaście razy, aby pokazać każdemu potencjalnemu kupującemu auto

  • nie wydajesz pieniędzy na przygotowanie samochodu do sprzedaży, może być on brudny, z wadami technicznymi, firma zajmie się wszystkim

  • gwarancja wiarygodności

  • nie przygotowujesz dokumentów samodzielnie

  • kupujący najczęściej nie ma obiekcji co do samochodu

Minusem jest to, że sprzedając auto samodzielnie masz szansę na wyższą cenę. Jednakże nie jest to reguła, patrząc na bilans zysków i strat, między innymi konieczność sporządzenia umowy, dopilnowania formalności, przygotowania wizualne oraz poprawa stanu technicznego. Sprzedając auto do skupu – finalnie prawdopodobnie zarobisz więcej, dlatego warto sprawdzać oferty stron internetowych wybranych przez ciebie skupów, a jeżeli istnieje możliwość darmowej wyceny, tak jak w przypadku https://auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-zukowo, poproś o pomoc w ustaleniu wartości cenowej za dany pojazd Nie jest to w żaden sposób zobowiązujące, a pozwoli ci wybrać miejsce z najbardziej atrakcyjną dla ciebie ofertą.

Słowem podsumowania

Zacznij od rozmowy ze skupem samochodowym, zapytaj o cenę jaką proponują. Jeśli będzie ona dla ciebie niesatysfakcjonująca spróbuj sprzedaży prywatnie. Poczekaj czy po kilku tygodniach Twój samochód będzie sprzedany, jeśli nie, zawsze możesz wrócić do skupu. Powodzenia!

Poprzedni post Domowy garaż
Następny post Auto w leasingu – zakończenie umowy. Co warto wiedzieć?