Najbardziej niezawodne marki samochodów

Kupując nowy samochód, oprócz ceny czy osiągów na papierze, warto zwrócić uwagę na aspekt niezawodności auta – czy podzespoły są trwałe, czy nie mają większej pięty achillesowej. W tym zestawieniu wyróżniamy 7 najbardziej niezawodnych marek samochodowych na rynku według raportu Consumers Reports – analiza pochodzi z badań przeprowadzonych wśród 400 000 osób, które prowadziły łącznie 640 000 pojazdów.

1. Toyota – najbardziej niezawodna marka samochodów

Toyota kolejny rok utrzymuje pozycję lidera niezawodności, będąc również jednym z liderów sprzedaży z bardzo zróżnicowaną gamą pojazdów – osiągnęła to również dzięki silnemu zaangażowaniu w samochody hybrydowe. Jej wynik niezawodności wynosi 80%, a najbardziej niezawodnym pojazdem jest GT86, z wolnossącym silnikiem benzynowym 2.0, natomiast najbardziej problematycznym samochodem jest gigantyczny SUV Tacoma.

2. Lexus

Uważana za jedną z najbardziej niezawodnych marek samochodowych, filia Toyoty zajmuje drugie miejsce, wykorzystując dużą liczbę podzespołów mechanicznych identycznych z modelami japońskiej firmy macierzystej. Jego wynik to 77%, a modelem, który sprawia klientom najmniej problemów jest Lexus ES, natomiast najbardziej problematyczny jest GX.

3. Kia

Ewolucja południowokoreańskiej marki w zakresie jakości materiałów w swoich pojazdach sprawiła, że awansowała ona na trzecią pozycję, poprawiając swoje samochody stopniowo w ostatnich latach. Wynik Kii to 71%, a jej najmocniejszym modelem jest nie kto inny jak hybrydowe Niro – odwrotnie jest w przypadku Sportage. Czy wiesz, kiedy warto, a kiedy nie warto naprawiać samochodu? Sprawdź: https://tuningowo.pl/kiedy-warto-a-kiedy-nie-warto-naprawiac-samochod

4. Audi

Rzadko się zdarza, żeby Grupa Volkswagen nie pojawiła się w takich rankingach i pojawia się na 4 miejscu z jedną ze swoich marek premium, czteropierścieniowym Audi Q3 jako najbardziej niezawodnym modelem w swojej bogatej ofercie, przy czym najbardziej podatny na problemy jest luksusowy model A7. Wynik Audi to 68 procent.

5. Subaru

Japońska marka jest również na fali wznoszącej z 60% wskaźnikiem niezawodności, a najbardziej niezawodnym modelem jest BRZ – ma to sens, ponieważ jest to zasadniczo ten sam samochód, co Toyota GT86, będący w końcu samochodem zbudowanym przez Subaru.

7. Infiniti

Marka premium sojuszu Renault/Nissan korzysta zarówno z dwóch głównych marek, jak i z umów z takimi markami jak Mercedes, wykorzystując niektóre z jej mechanicznych elementów w kilku swoich modelach. Podobnie jak Subaru uzyskało ono wynik 60%, przy czym Q70 jest najbardziej niezawodnym modelem, a Q50 najbardziej problematycznym. Bez wątpienia zasłużyła sobie na miejsce jako jedna z najbardziej niezawodnych marek samochodowych na rynku.

 

Poprzedni post Kiedy jest najlepszy czas na sprzedaż samochodu?
Następny post Jakie są zalety podróżowania promem z samochodem?