Sprowadzanie aut z zagranicy

Rynek samochodów używanych w Polsce jest zdominowany przez auta ściągnięte z zagranicy. Najpopularniejsze kierunki, z których transportowane są pojazdy to: Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania, Belgia i Holandia, a nawet USA. Osoba zainteresowana kupnem zagranicznego auta, ma zazwyczaj dwie opcje do wyboru. Pierwsza to zlecić znalezienie, a później ściągnięcie auta profesjonalnej firmie. Druga możliwość to komisy gdzie auta stoją już gotowe do rejestracji. Oczywiście można samemu zająć się całym procesem, ale mnogość regulacji prawnych zazwyczaj odstrasza chętnych.

Foteliki dziecięce w wynajmowanych samochodach, wypożyczać czy zabrać własny?

Polacy chętniej kupują zagraniczne samochody. Niekoniecznie z przyczyn finansowych. Bardziej przemawia do nich lepszy stan techniczny. Z pomocą przyszły też programy, w których po numerze VIN auta można sprawdzić historię pojazdu. Za odpowiednią opłatą dostaniemy bardzo dokładny raport o historii samochodu. Ponadto jest coraz więcej świadomych konsumentów, którzy zawierają umowy zabezpieczające ich interesy.

Firmy, które zajmują się sprowadzaniem aut z zagranicy, przeprowadzą nas przez wszystkie formalności. Wiele z nich oferuje zakup samochodu bez wychodzenia z domu. W dużym uproszczeniu wygląda to tak, że przedstawią ofertę, wylicytują konkretny pojazd i przywiozą go pod dom. Na pewno musimy dysponować odpowiednimi finansami, poprzez odpowiednie pełnomocnictwa pozwolić działać fachowcom i oczywiście uzbroić się w cierpliwość. Koszty, jak i czas sprowadzenia auta zależny jest oczywiście od kraju z jakiego zdecydujemy się zamówić samochód.

Poprzedni post Prawidłowa postura podczas jazdy samochodem
Następny post Auta poleasingowe to zawsze dobra lokata

Jeden komentarz w temacie “Sprowadzanie aut z zagranicy

Dodaj komentarz