Auto w leasingu – zakończenie umowy. Co warto wiedzieć?

Z roku na rok leasing samochodów cieszy się coraz większą popularnością. To coś na wzór kredytu oraz dzierżawy. W tym przypadku leasingobiorca, na podstawie odpowiedniej umowy, ma prawo do korzystania z konkretnego pojazdu przez ściśle określony czas. Jednocześnie jest on zobowiązany do spłacania rat według ustalonego początkowo harmonogramu. Jakie są zalety takiej formy inwestowania? Co zrobić, kiedy zbliża się zakończenie umowy leasingowej? Sprawdź najważniejsze informacje!

Auto w leasingu – jakie są najważniejsze zalety?

Leasing to rozwiązanie nie tylko dla małych i większych przedsiębiorstw, ale również dla osób prywatnych. W przypadku podmiotów, które nie prowadzą działalności gospodarczej, jest to ciekawa alternatywa przede wszystkim dla kredytu samochodowego.

Najważniejsze atuty charakteryzujące leasing samochodowy to:

  • duża dostępność tego rozwiązania,
  • stosunkowo niska miesięczna rata,
  • brak skomplikowanych procedur,
  • szybkość transakcji,
  • większa łatwość skorzystania z leasingu niż z kredytu,
  • możliwość otrzymania atrakcyjnych rabatów,
  • szansa na skorzystanie z ulg podatkowych,
  • brak konieczności ponoszenia jednorazowej, dużej inwestycji.

Zakończenie umowy leasingowej – co dalej?

Umowa leasingowa jest zawierana na z góry określony czas, po którego upływie możliwe jest zaistnienie kilku rozwiązań. Jedną z dostępnych opcji jest po prostu jej rozwiązanie i zwrot konkretnego przedmiotu, czyli w tym przypadku samochodu, do finansującego, a więc leasingobiorcy. Jednocześnie trzeba podkreślić, że każda ze stron umowy leasingowej może ją wypowiedzieć, choć nie zawsze okazuje się to korzystne.

Innym wyjściem z takiej sytuacji jest prawo do skorzystania z wykupu. Dzięki tej metodzie konkretne auto może stać się naszą własnością. Oczywiście, jeśli zapłaci się za to odpowiednią kwotę. Wniosek jest więc prosty – zawierając tego rodzaju umowę, musisz mieć świadomość terminu, do którego ona obowiązuje. Jeśli ta data będzie się zbliżać, należy podjąć konkretną decyzję dotyczącą dalszych losów leasingowanego przedmiotu. Warto mieć świadomość, że możliwe jest również dokonanie cesji umowy leasingowej na osobę trzecią.

I pamiętaj – zawsze, jeśli masz jakieś wątpliwości związane zakończeniem umowy, powinieneś jeszcze raz szczegółowo przejrzeć wszystkie jej zapisy albo bezpośrednio skontaktować się z leasingodawcą i przedstawić mu swoje pytania.

Skup aut poleasingowych – najważniejsze informacje

Godny zaufania skup aut poleasingowych w Warszawie jest tym, czego szukasz? W województwie mazowieckim, jak również w innych regionach naszego kraju bez przeszkód znajdziesz profesjonalny podmiot zajmujący się tego typu działalnością. Jeśli dokonasz dobrego wyboru, możesz cieszyć się nie tylko szybką transakcją, czy wręcz natychmiastowych otrzymaniem gotówki, ale i możliwością skorzystania z pomocy specjalistów służących swoją radą oraz wsparciem.

Źródło zdjęć: freepik.com

Poprzedni post Wady i zalety sprzedaży auta do skupu
Następny post Wynajem auta na kilka dni – czy to się opłaca?