Jakie zalety mają elektryczne samochody?

Elektryczne samochody z roku na rok zyskują na popularności – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Na korzyść takiego auta przemawia szereg przesłanek. Tego typu pojazdy doskonale wpisują się w proekologiczne trendy, które obecnie mocno zyskują na znaczeniu.

Niższa emisja spalin

Jak sama nazwa wskazuje, jednostką napędową w samochodach elektrycznych jest silnik elektryczny. Odznacza się on inną konstrukcją niż tradycyjne jednostki napędowe. Pozwala on w znacznym stopniu zredukować emisję spalin. Samochody elektryczne takie jak np. Honda E kupowane są przez osoby, które przywiązują dużą wagę do kwestii związanych z ochroną środowiska. Mniej spalin to mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

Podwyższona wydajność

Silnik elektryczny pod wieloma względami przewyższa silnik spalinowy – również jeśli chodzi o wydajność. To sprawia, że samochód ma lepsze osiągi. Ponieważ silnik zbudowany jest z mniejszej ilości komponentów i ma prostszą konstrukcję, wyróżnia się znacznie dłuższą żywotnością. Eksperci z Honda Plaza radzą, że w niektórych sytuacjach lepiej nie ładować baterii do pełna. Niekiedy wystarczy, aby akumulator był naładowany tylko do poziomu 80 proc. Dzięki temu będzie można go dłużej użytkować bez konieczności dokonywania wymiany.

Wyższy poziom bezpieczeństwa

Wszystkie opisane powyżej cechy silnika elektrycznego przekładają się na wyższy poziom bezpieczeństwa jazdy samochodem elektrycznym. Ryzyko wybuchu jest znacznie mniejsze niż w przypadku samochodu napędzanego silnikiem spalinowym.

Stabilizacja kosztów utrzymania auta

Rosnące ceny na stacjach benzynowych przyprawiają kierowców o zawrót głowy. Energia elektryczna również drożeje, niemniej nie w takim tempie jak benzyna czy olej napędowy. Dzięki temu kierowcom jest łatwiej planować wydatki na eksploatację samochodu. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę także na to, że infrastruktura związana z obsługą i ładowaniem aut elektrycznych stale się rozbudowuje, w związku z czym pokonywanie nawet dłuższych tras elektrykiem jest znacznie łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu.

https://www.hondaplaza.pl/

odpalanie-auta-zima Poprzedni post Problem z odpalaniem zimą?
Zamek-Joannitow Następny post Zamek Joannitów w Pęzinie – symbol rycerskich tradycji