Jakie są zalety podróżowania promem z samochodem?

W zależności od wybranego celu podróży, ciekawsza i wygodniejsza może okazać się podróż promem. Prom jest dobrym środkiem transportu na krótkie odległości drogą morską i jest doskonałą opcją na zabranie samochodu na wyspę lub do kraju, do którego nie ma dostępu drogą lądową. W wielu przypadkach podróżowanie promem i zabranie samochodu na pokład jest znacznie tańsze niż wynajęcie samochodu w miejscu docelowym.

Jakie są zalety podróżowania promem z samochodem?

Jednym z pozytywnych aspektów zabierania samochodu na prom jest wygoda po dotarciu do celu. Jeśli podróżujesz jako rodzina i potrzebujesz samochodu z określoną liczbą miejsc, czasami znalezienie samochodu do wynajęcia, który pasuje do rozmiaru, którego szukasz, może być trudne. I oprócz tego, że zdejmiesz ciężar z głowy podczas planowania podróży, wejście na pokład samochodu będzie wygodniejsze i bardziej opłacalne, jeśli będziesz musiał przewieźć dodatkowe wyposażenie, takie jak foteliki samochodowe, jeśli podróżujesz z dziećmi.

Ponadto, w zależności od celu podróży, aktywności i długości podróży, zabranie własnego samochodu na prom będzie znacznie tańsze niż wynajęcie samochodu lub korzystanie z transportu publicznego. Jeśli podróżujesz jako rodzina lub z dużą grupą przyjaciół, może być również bardziej ekonomiczne dla jednego z was, aby wziąć swój samochód na prom i podzielić koszt rezerwacji miejsca na promie i koszt benzyny. Tutaj znajdziesz listę rejsów po Morzu Bałtyckim: https://sianozety24.pl/wakacyjne-rejsy-po-morzu-baltyckim/

Co musisz wziąć pod uwagę, zanim będziesz mógł zabrać swój samochód na pokład?

Pierwszą rzeczą, o którą musisz się upewnić, jest posiadanie wszystkich niezbędnych papierów i dokumentów, aby móc zabrać swój samochód na prom. Przede wszystkim należy zarezerwować sobie miejsce, wskazując poprzez formularz markę, model, długość i wysokość samochodu. Jeśli trochę oszukasz i powiesz, że twój samochód jest mniejszy niż jest w rzeczywistości, aby zapłacić mniej, zostaniesz poproszony o zapłacenie różnicy przy wejściu na prom.

Nie zapomnij oczywiście o tym, aby mieć wszystkie dokumenty pojazdu. Jeśli wybierasz się do innego kraju, powinieneś wcześniej sprawdzić, czy Twoje polskie prawo jazdy jest ważne w kraju, do którego się wybierasz.

A co podczas wchodzenia na pokład i w trasie?

Wszyscy zabierający na prom swój samochód muszą obowiązkowo wejść na pokład na półtorej godziny przed odpłynięciem statku. W czasie wsiadania na pokład może wejść tylko kierowca i właściciel pojazdu, który prowadzi go na swoje miejsce, natomiast reszta pasażerów musi wejść na pokład przez zwykłe dojścia. Podczas pozostałej części podróży nie wolno wjeżdżać do środka pojazdu, a silnik musi być wyłączony od momentu zaparkowania do momentu zejścia z pokładu.

Poprzedni post Najbardziej niezawodne marki samochodów
Następny post Progi samochodowe