Parkowanie z aplikacją – szybko i oszczędnie

Strefy płatnego parkowania na dobre już zadomowiły się w polskich miastach. Tworzone są po to, aby zachęcić kierowców do częstego korzystania z transportu publicznego, co sprzyja rozładowaniu natężenia ruchu.

Strefy płatnego parkowania – na co narzekają kierowcy?

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że strefy płatnego parkowania są potrzebne w miastach, niemniej i one nie działają bez zarzutu. Największym ich minusem jest to, że opłaty w parkomatach są naliczane za każdą rozpoczętą godzinę postoju. W praktyce często oznacza to opłaty wyższe, niż powinny być w rzeczywistości. Poza tym parkomat jest tylko urządzeniem, które niekiedy ulega awariom – nie da się wtedy np. zrealizować płatności kartą. Kierowca nie zawsze ma przy sobie drobne, żeby kupić bilet. Rozwiązaniem pewnych problemów jest specjalna aplikacja – parkowanie Zielona Góra lub w innym mieście jest z nią o wiele wygodniejsze.

Jak działa aplikacja do parkowania?

Aplikacja AnyPark to sprzymierzeniec każdego kierowcy. Warto zainstalować ją na smartfonie i założyć w niej konto z paru powodów. Główną przesłanką przemawiającą na jej korzyść jest opcja sekundowego naliczania, dzięki której kierowca ponosi tylko rzeczywisty koszt postoju. Za pomocą aplikacji można zakończyć postój lub przedłużyć go w dowolnym momencie, a także zlokalizować własny samochód – aplikacja zapamiętuje położenie pojazdu. Użytkownicy mają do wyboru różne formy płatności – za postój płaci się każdorazowo lub opłaca się miesięczny rachunek. Oczywiście płatności również dokonywane są z poziomu aplikacji.

Aplikacja do parkowania – o tym musisz pamiętać!

Chcąc korzystać z aplikacji do parkowania, trzeba brać poprawkę na kilka istotnych kwestii. Zawsze warto upewnić się, czy dane miasto oraz strefa albo parking są zgodne z konkretną lokalizacją. Aplikacja działa tam, gdzie znajduje się stosowne oznaczenie – jej logo umieszczone jest np. w strefie płatnego parkowania. Dla kierowcy to znak, że za postój w tym miejsce może zapłacić za pomocą aplikacji.

Poprzedni post Używany Ford S-Max z gwarancją – czy to się opłaca?
Następny post Nowy czy używany samochód? Na jaki pojazd się zdecydować?