Czy warto kupić auto do 5000?

Czy warto kupić auto do 5000 zł?
Od kilkunastu lat rynek aut używanych jest w rozkwicie i pozwala na szeroki wybór w różnym przedziale cenowym. Przeanalizujmy zatem czy warto kupić auto do 5000 zł? Kwota nie wydaję się być wygórowana ale jeżeli przejrzymy ogłoszenia to aut w cenie do 5000 zł jest sporo. Ich stan będzie pozostawiał wiele do życzenia ale z odrobiną szczęścia jest szans na zakup w kwocie do 5000 zł. Czy warto kupić auto do 5000 zł? Uważam że to niegłupi pomysł jeśli nasze oczekiwania nie są zbyt wygórowane. W kwoce do 5000 zł znajdziemy auta miejskie takie jak Toyota Yaris, Fiat Panda, Ford Fiesta w wieku około od 10 do 15 lat. Do 5000 zł można stać się posiadaczem tzw. kompaktu tj. Fiata Stilo, Opla Astry lub VW Golfa oraz auta klasy średniej np. Forda Mondeo lub Renault Laguny. Jakie auto wybrać w kwocie do 5000 zł?

Wynajem auta. Co mieć na uwadze?

Aby w krótkim czasie nie dołożyć do założonej kwoty, drugie tyle dobrze skupić się na poszukiwaniach aut:
– z silnikiem benzynowym
– z łańcuchem rozrządu
– na oponach wielosezonowych
– z prawidłowo pracującym sprzęgłem
– ze stanem podwozia pozwalającym na przejście badania technicznego
– z ważnym przeglądem
– z ważną polisą OC
Dlaczego to takie ważne? Konieczność naprawy/wymiany bądź opłacenia któregoś z powyższych elementów szybko może podnieść realny koszt zakupu auta o 2000 zł. Sama wymiana rozrządu i opon mieści się już w tej kwocie. Naprawa blacharska podwozia jeśli jest mocno skorodowane może okazać się nieopłacalna.
Podsumowując powyższą analizę, czy warto kupić auto do 5000zł? Uważam, że warto spróbować. Kwota pozwoli wybrać w nieskomplikowanym aucie miejskim, który będzie dobrze rokował na przyszłość i da spore szanse na przewidywalne koszty eksploatacji.

Poprzedni post Auta poleasingowe to zawsze dobra lokata
Następny post Numer VIN, co oznacza?

Jeden komentarz w temacie “Czy warto kupić auto do 5000?

Dodaj komentarz