Foteliki dziecięce w wynajmowanych samochodach, wypożyczać czy zabrać własny?

Foteliki dziecięce w wynajmowanych samochodach, wypożyczać czy przywozić własne?

Jeśli jest coś niepodważalnego to fakt, że bezpieczeństwo twoje i twoich dzieci jest czymś istotnym i priorytetowym. Jeśli myślisz o wyruszeniu w podróż z dziećmi, siostrzeńcami, siostrzenicami, rodzeństwem, dziećmi przyjaciół… krótko mówiąc, małymi, pełnymi niewyczerpanej energii stworzeniami w wynajętym samochodzie, najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić dla swojego spokoju i ich bezpieczeństwa jest wiedza, jak prawidłowo umieścić dzieci w samochodzie. Czy wziąć fotelik, który już mam w domu, czy wypożyczyć razem a autem?

Czy mogę używać fotelika dziecięcego w wynajętym samochodzie?

Jeśli masz już fotelik, który pasuje do pojazdu, który wynajmujesz, możesz z niego skorzystać. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy jest to fotelik homologowany, a więc fotelik musi spełniać określone warunki.

Czy istnieje możliwość wynajęcia fotelika dziecięcego do wynajętego samochodu?

Zarówno wypożyczalnie samochodów, jak i firmy zewnętrzne oferują usługę wynajmu fotelików dziecięcych po bardzo przystępnych cenach. Zasadniczo istnieją dwa rodzaje fotelików: foteliki dla niemowląt od 0 do 12 miesięcy o maksymalnej wadze 13 kg lub od 1 do 3 lat o maksymalnej wadze od 9 do 18 kg oraz foteliki dla dzieci od 4 do 7 lat o maksymalnej wadze od 15 do 30 kg lub od 8 do 12 lat.

Poprzedni post Dlaczego warto sprzedać auto na skup?
Następny post Jak znaleźć atrakcyjne ceny wynajmu samochodów?