Wynajem auta na kilka dni – czy to się opłaca?

Wynajem samochodów to jedna z najpopularniejszych usług na rynku motoryzacyjnym. Dużą popularnością cieszy się wynajem krótkoterminowy umożliwiający użytkowanie auta przez kilka lub kilkanaście dni, maksymalnie do miesiąca.

Na czym polega krótkoterminowy wynajem aut?

Krótkoterminowy wynajem aut to nowoczesna usługa transportowa adresowana zarówno do klientów biznesowych, jak i indywidualnych. W ramach umowy kierowca w zamian za określoną opłatę dostaje do swojej dyspozycji wybrany pojazd na okres 1-30 dni, w zależności od konkretnych potrzeb. Pod względem formalnym omawiana usługa przypomina wynajem długoterminowy, niemniej procedury związane z zawarciem umowy są w tym przypadku mniej skomplikowane. Wypożyczalnie funkcjonują w wielu miejscowościach w Polsce – jedną z nich jest Gorzów Wielkopolski. Wynajem samochodów ma wiele zalet – nic więc zatem dziwnego, że kierowcy chętnie korzystają z tej formy eksploatowania aut.

Jakie zalety ma krótkoterminowy wynajem aut?

W opinii klientów firmy PANEK S.A. krótkoterminowy wynajem aut jest opłacalny z paru ważnych powodów. Przede wszystkim pozwala użytkować pojazd bez konieczności nabywania go na własność, co wiąże się z szeregiem wydatków. Tymczasem w przypadku wynajmu krótkoterminowego odpadają opłaty m.in. za ubezpieczenie, wymianę opon, serwis etc. Jest to wygodny i sprawdzony sposób na eksploatację samochodu sprawdzający się w wielu sytuacjach, np. gdy prywatne auto trafiło do warsztatu lub kiedy komuś zależy na przetestowaniu konkretnego modelu pojazdu.

Krótkoterminowy wynajem aut – o czym trzeba pamiętać?

Krótkoterminowy wynajem aut jest usługą świadczoną na rzecz klientów posiadających aktualne prawo jazdy. Niektóre wypożyczalnie wymagają od kierowców ukończonego 21. roku życia. Decydując się na wypożyczenie samochodu, trzeba dokładnie zapoznać się z umową ze szczególnym naciskiem na zapisy odnoszące się m.in. do kwestii związanych z tankowaniem, dopisaniem do umowy drugiego kierowcy oraz z odpowiedzialnością za wynajęte auto.

Poprzedni post Auto w leasingu – zakończenie umowy. Co warto wiedzieć?
Następny post Top 5 gier dla amatorów szybkiej jazdy