Wynajem auta. Co mieć na uwadze?

Znajdź samochód, który odpowiada twoim potrzebom

Kiedy widzisz tak wiele ofert, możesz mieć pokusę, aby wynająć duży samochód sportowy lub model SUV. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić pieniądze, najlepiej dobrze się zastanów jakiego pojazdu naprawdę potrzebujesz. Nie chodzi o to, aby wynająć najtańszy pojazd. Pomyśl raczej o liczbie osób, , które będą w nim podróżować, o rodzaju dróg po których masz zamiar jeździć itd. Następnie należy zastanowić się, który model najlepiej odpowiada tym cechom, nie będąc modelem zużywającym zbyt dużo paliwa lub posiadającym funkcje, które nie będą używane.

Wybierz odpowiednią lokalizację odbioru

Jeśli podróżujesz samolotem, staraj się unikać punktów odbioru na samym lotnisku, ponieważ są one zazwyczaj droższe. Poszukaj innych punktów w mieście, które znajdują się poza lotniskiem i skorzystaj z transportu publicznego lub taksówki, aby się tam dostać. To może być bardziej żmudne, ale może zaoszczędzić wiele pieniędzy.

Z drugiej strony, jeśli to możliwe, zwróć samochód w tym samym miejscu w którym go odebrałeś. Czasami podróż odbywa się w jedną stronę i nie mamy innego wyjścia, jak podrzucić go w inne miejsce niż pierwotne, ale należy pamiętać, że cena będzie wyższa.

Sprawdź stan paliwa

Każda wypożyczalnia samochodów ma swoją własną politykę paliwową. Niektóre z nich dają ci samochód z pełnym bakiem paliwa i wymagają, abyś zwrócił im go z taką samą ilością paliwa. Inne wymagają, abyś zapłacił za pierwsze tankowanie, ale jeśli nie zużyjesz całego paliwa w momencie zwrotu samochodu, nie otrzymasz zwrotu pieniędzy. Dlatego bardziej wskazane jest szukanie firm, które stosują pierwszą metodę.

Przypisz w umowie więcej niż jednego kierowcę

Jeśli kierowca wynajmowanego samochodu ma mniej niż 25 lat, jest to zazwyczaj droższe, ponieważ jest to uważane za „czynnik ryzyka”. Jeśli więc zamierzasz podróżować z kimś powyżej tego wieku, zalecamy, aby była to osoba, która prowadzi samochód i jest przypisana w rezerwacji jako główny kierowca.

Zaleca się jednak, aby był to więcej niż jeden kierowca, ponieważ zmęczenie i znużenie może zagrażać bezpieczeństwu twojemu i innych. Ponadto, mimo że zwykle za każdego dodatkowego kierowcę pobierana jest dopłata, ważne jest, aby wszystkie osoby, które będą prowadzić samochód zostały wskazane w umowie, aby w razie szkody były objęte ubezpieczeniem.

Poprzedni post Jak znaleźć atrakcyjne ceny wynajmu samochodów?
Następny post Efektywna jazda samochodem