Prawidłowa postura podczas jazdy samochodem

Aby rozpocząć jazdę z prawidłową postawą, konieczne jest, aby oparcie fotela było prawidłowo ustawione, pedały były w rozsądnej odległości, a ręce dobrze ułożone na kierownicy. Stosując się do tych wskazówek możemy uniknąć obrażeń podczas jazdy lub wypadku.

Siedząc w samochodzie należy zacząć od dobrego dopasowania fotela do swojego ciała. Powinien on być nachylony pod kątem 25 stopni i pozwalać na lekkie ugięcie nóg. Dzięki temu w razie ewentualnej kolizji unikniesz poważnych obrażeń kostek i kolan. Po ustawieniu fotela sprawdź, czy masz dobrą widoczność na drogę. Plecy powinny być w pełni podparte przez oparcie fotela. Zmniejszy to ilość urazów szyi, bólów pleców i bioder oraz sprawi, że dłuższa jazda będzie mniej męcząca.

Efektywna jazda samochodem

Aby sprawdzić czy kierownica jest prawidłowo ustawiona należy wyciągnąć ręce, kładąc nadgarstki na górnej części kierownicy. Jest to prosty sposób na sprawdzenie, czy pozycja jest prawidłowa. Połóż dłonie po obu stronach kierownicy, w pozycji godziny 9 i 3. Upewnij się, że twoje ramiona nie są wyprostowane i trzymaj je pod kątem 90 stopni, aby uniknąć poważnych obrażeń w przypadku gwałtownego hamowania.

Bezpieczna jazda

Ramiona nie powinny spoczywać prosto na kierownicy. Lusterka boczne muszą być również odpowiednio wyregulowane, aby zapewnić właściwą widoczność podczas jazdy Kierowca musi widzieć to, co go otacza za pomocą prostego ruchu głowy. Z drugiej strony wewnętrzne lusterko wsteczne powinno pokazywać tył pojazdu, a zwłaszcza tylną szybę, aby zapewnić dobrą widoczność samochodu znajdującego się z tyłu.

Poprzedni post Efektywna jazda samochodem
Następny post Sprowadzanie aut z zagranicy