Używany Ford S-Max z gwarancją – czy to się opłaca?

Pomimo ogromnej popularności, jaką obecnie cieszą się SUV-y, minivany wciąż nie narzekają na brak zainteresowania. Doskonale sprawdzają się w roli aut rodzinnych, nierzadko też są wykorzystywane do realizacji zadań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Używany minivan – czy warto?

Największą zaletą używanych minivanów jest ich cena. Pochodzący z rynku wtórnego Ford S-Max, jeden ze sztandarowych przedstawicieli tego typu aut, jest znacznie tańszy niż nowy Ford S-Max prosto od producenta. Aspekt finansowy bardzo często odgrywa kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Na rynku wtórnym wybór jest szeroki. Nie brakuje egzemplarzy w bardzo dobrym stanie technicznym i ze stosunkowo niedużym przebiegiem – z takiego samochodu można korzystać jeszcze przez co najmniej kilka lat. W przypadku najbardziej rozpowszechnionych modeli nie ma też problemu z dostępnością części zamiennych, a ich ceny nie są wygórowane. Ponadto kupując używanego minivana w salonie takim jak np. Autoplaza, można liczyć na różne korzyści – m.in. w postaci gwarancji dealera.

Gwarancja na używane auto – co to takiego?

Gwarancję dealera określaną również mianem serwisowej nie wolno mylić z gwarancją producenta, gdyż są to dwa całkowicie odrębne produkty. O ile producent auta musi udzielić na niego gwarancji, o tyle w przypadku pojazdów używanych wszystko w tej kwestii zależy od konkretnego salonu. Sprawdzeni i doświadczeni dealerzy doskonale wiedzą, że udzielając nabywcy swojej gwarancji, budują pozytywny wizerunek firmy i zachęcają do zakupu. Gwarancja dealera obowiązuje zazwyczaj przez pół roku i obejmuje wybrane usterki. Można naprawić je bezpłatnie w warsztatach wskazanych w umowie.

Gwarancja na używane auto – na co zwrócić uwagę?

Kupując używanego minivana z gwarancją dealera, należy zapoznać się z warunkami tejże gwarancji. Niezwykle ważne jest to, co dokładnie podlega ochronie i gdzie znajdują się partnerskie warsztaty danego salonu. Istotny jest też okres obowiązywania umowy gwarancyjnej.

Poprzedni post Wynajem krótkoterminowy – sposób na przetestowanie sportowego auta
Następny post Parkowanie z aplikacją – szybko i oszczędnie