Detailing – wiele istotnych detali odnośnie zakresu prac.

Detailing w świecie samochodów to dla dość wielu z nas polerowanie lamp i jakieś patenty na punktową korozję. Zabieg taki jak polerowanie lakieru raczej dość wielu zleciłoby lakiernikowi, bo specjalista tej klasy ma raczej większe doświadczenie w tej kwestii, niż fachowiec od detailingu, ale prawdą jest to, że dość wielu lakierników poleruje lakier jedynie okazyjnie, bo najczęściej wolą oni lakierować, bo lakierowanie to dla nich większy zysk. Kluczowe znaczenie ma też i to, że lakiernik, który zazwyczaj jedynie lakieruje nie ma największego doświadczenia jeśli chodzi o polerowanie nadwozia.

Nie oznacza to rzecz jasna tego, że każdy lakiernik nie ma wprawy w polerowaniu, bo są też i tacy którzy robią to dość często, ale są też i tacy, którzy głównie lakierują i z tej właśnie przyczyny wolą uniknąć polerowania nadwozia, bo nie robili tego trzy lub cztery lata i czują się niepewnie, jeśli chodzi o to konkretne zadanie. Na tym braku wprawy lub na tym, że lakiernik nie chce polerować korzysta specjalista od detailingu, który robi to dość często i co najważniejsze zna bardzo wiele rodzajów past polerskich, dzięki którym może on uzyskać ciekawy efekt i to nawet wtedy gdy lakier na nadwoziu jest w dość kiepskim stanie. Ważnym jest też i to, że praca specjalisty od detailingu nie kończy się tylko na lakierowanych panelach nadwozia, bo nie tylko te elementy się poleruje. Wypolerować można też szybkę zegarów, lub odtworzyć strukturę plastiku na desce rozdzielczej.

Także poszczególne panele z tworzywa można odtworzyć lub naprawić, bo tego typu naprawa jest dość prostą dla kogoś kto się na tym zna, a taki specjalista od detailingu naprawia skórzaną tapicerkę za pomocą szpachli do skóry, a materiałową za pomocą jednorazowej golarki z jednym ostrzem. Znajomość wielu technik ułatwia takiemu specjaliście odtworzenie wielu detali tapicerki i co najważniejsze nie potrzebuje do tego drogich narzędzi, bo tego typu naprawy można wykonać za pomocą narzędzi i środków które są łatwo dostępne. Istotnym jest też i to, że tego typu fachowiec potrafi użyć danych przedmiotów tak by odtworzyć strukturę tapicerki lub fakturę panelu z tworzywa.

Takie odtworzenie to rzecz jasna jakaś godzina lub trzy godziny pracy i pewien wkład finansowy i dlatego taki detailing nie jest tani.

Poprzedni post Wielosezonowa skuteczność oleju 5W40
Następny post Lakiery samochodowe – charakterystyka gatunku

Dodaj komentarz