Czy warto kupić używany motocykl?

Wielu motocyklistów – czy to początkujących, czy tych już ze sporym doświadczeniem – planujących zakup motocykla stawia na egzemplarz używany. Na korzyść takiej właśnie decyzji przemawia kilka istotnych przesłanek.

Motocykl z drugiej ręki – atrakcyjna cena

Przyjazna dla kieszeni cena to jeden z kluczowych powodów, dla których opłaca się kupić używany motocykl. Na rynku wtórnym nie brakuje naprawdę świetnych ofert, więc trafia się sporo okazji, aby nabyć sprawny pojazd za bardzo dobre pieniądze. Oczywiście motocykl musi sprostać wielu wymogom. Ważne jest bowiem to, aby jego utrzymanie nie pochłaniało zbyt dużo pieniędzy, co obecnie przy stale rosnących opłatach za paliwo jest nie lada sztuką.

Motocykl z drugiej ręki – również z gwarancją

Przeglądając oferty sprzedażowe, zdecydowanie warto uwzględnić motocykle używane z gwarancją – znaleźć je można w salonach takich jak np. Honda Plaza. Mowa tutaj o gwarancji udzielanej przez dealera – nie jest ona tym samym, co gwarancja producenta. Stanowi dodatkowe zabezpieczenie interesów kupującego. Obejmuje różne usterki, które są bezpłatnie naprawiane w warsztatach wyznaczonych przez sprzedawcę. Umowa gwarancyjna może obowiązywać nawet przez rok od daty zakupu. Zawsze należy sprawdzać, co dokładnie ona obejmuje i na jakich zasadach odbywa się korzystanie z niej w praktyce.

Motocykl z drugiej ręki – tańsze części zamienne

W przypadku popularnych modeli jednośladów zaopatrzenie się w stosunkowo niedrogie części zamienne nie jest problemem. To z kolei przekłada się na to, ile kosztuje naprawa motocykli. Warszawa to doskonały przykład miasta, gdzie niezbędne komponenty można kupić w wielu miejscach. Wydatki na naprawy stanowią ważną pozycję w budżecie każdego kierowcy.

Motocykl z drugiej ręki – różnorodność ofert

Wtórny rynek motoryzacyjny w Polsce obfituje w mnóstwo ofert różniących się pod względem cen oraz zawartości. Każdy zatem jest w stanie znaleźć motocykl, który pasuje do konkretnych potrzeb. Istotne jest tylko to, aby odpowiednio selekcjonować ogłoszenia.

Poprzedni post Najmniej awaryjne samochody w historii
Następny post Kiedy jest najlepszy czas na sprzedaż samochodu?