Wybieramy dobrą i bezpieczną polisę na życie

Poczucie bezpieczeństwa i zdrowie to wartości bezcenne – nie da się ich kupić. Za to nic nie stoi na przeszkodzie, by wykupić ubezpieczenie na życie, które zapewni kompleksową ochronę w razie utraty zdrowia i stabilność finansową naszym bliskim na wypadek nieszczęśliwego wypadku lub naszej śmierci.

Nie lubimy myśleć o tym, co by było, przydarzyłoby się nam coś złego. Nieprzewidzianego, jak wypadek, poważna choroba… Żyjemy w pędzie, z dnia na dzień, pochłonięci codziennymi obowiązkami. A przecież jednym z nich jest zapewnienie sobie i bliskim bezpieczeństwa, środków do życia, niezależnie od tego, co się wydarzy. Dlatego właśnie ubezpieczenie na życie ma sens.

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Na początek warto określić, czego oczekujemy od polisy, czyli czego się obawiamy, co chcielibyśmy zrekompensować sobie i rodzinie i w razie jakich zdarzeń. Polisy można podzielić ze względu na następujące ich cechy:
Okres trwania umowy – będą to ubezpieczenia terminowe i bezterminowe.
Ilość osób objętych ochroną.
Przeznaczenie składki. Ubezpieczenie ochronne, czyli podstawowy wariant, który zakłada wypłatę określonej sumy w razie zaistnienia określonych w umowie zdarzeń. Cała składa przeznaczona jest na ochronę, czyli wypłatę odszkodowania. Ochronno-oszczędnościowe, a wśród nich polisy posągowe oraz polisy na życie i dożycie. Ochronno-inwestycyjne, gdzie część składki jest przeznaczona na ochronę, a część inwestowana, dzięki czemu może przynieść dochód. Możesz również skorzystać z obszernego poradnika dotyczącego zakupu ubezpieczeń https://haloczestochowa.pl/jak-kupic-dobre-ubezpieczenie-na-zycie-w-chelmie-slaskim/.

Od czego zależy cena polisy?

Ile kosztuje polisa? Wysokość składki to zbiór kilku różnych cech ubezpieczenia i naszej indywidualnej sytuacji życiowej. Będą to przede wszystkim:
zakres ochrony
suma ubezpieczenia
rodzaj polisy
stan zdrowia ubezpieczonego, jego wiek, wykonywany zawód.
Im szersza ochrona zdrowia i życia, im wyższa suma odszkodowania, im stan zdrowia ubezpieczonego gorszy, tym składka ubezpieczenia, a tym samym cena polisy będzie wyższa. Różnice cen są też znaczne w różnych towarzystwach.

Poprzedni post Kalkulator ubezpieczenia na życie
Następny post Jakie są Cechy Lidera Dobrego Agenta Ubezpieczeniowego i Przedsiębiorcy który Zna Odpowiednie strategie Finansowe?